Po stopách našich predkov

Sú tu. Žijú medzi nami. Známe aj menej známe bytosti, o ktorých existencii sa doteraz iba pošuškávalo... ale prišiel čas ju konečne dokázať. Medzinárodný inštitút pátrania po mýtických bytostiach sa zaoberá skúmaním, vysvetľovaním a potvrdzovaním paranormálnych javov a legendárnych bytostí a ich správaním a hľadá posily do svojho tímu. Vydaj sa spolu s družinou na cestu, na ktorej zažijeme a odhalíme omnoho viac.

Mýty ožívajú...

Pravidlá Družiny roka 2020

počet členov: 5 - 7

vek účastníkov: 11 - 15 rokov

každý prihlásený člen musí byť členom Slovenského skautingu

súťažiace družiny sú reálne fungujúce družiny

Presné pravidlá nájdete TU. Staňte sa legendou a vyhrajte titul Družina roka 2020. Registrujte sa ešte dnes!

Ako prebieha súťaž Družina roka

Kroky, ktoré vás dovedú k cieľu:

registrácia - ak sa družina rozhodne zapojiť do súťaže, musí sa registrovať. Registrácia začína 1. februára a bude prebiehať do 1. marca (aj počas 1. online kola).

kontrola členstva registrovaných družín v Slovenskom skautingu a splnenie podmienok registrácie (vek, počet členov družiny).

obdržanie prihlasovacieho kódu na kontaktný email – ak sú splnené všetky podmienky registrácie

prihlásenie na stránku pomocou prihlasovacieho kódu

vytvorenie profilu družiny na stránke a pridanie družinovej fotky

V prípade, že nespĺňate kritéria registrácie, alebo nie ste registrovanými členmi, budeme vás kontaktovať prostredníctvom mailu.

Online kolá

Internetové kolá sú 4. Každé kolo obsahuje 12 otázok. Na každé kolo máte 2 týždne. Okrem toho na začiatku prvého kola dostanete špeciálny Tudú list, ktorý môžete plniť až do konca 4. kola.

Niektoré úlohy si vyžadujú zaslanie fotky, ktorá potvrdzuje splnenie úlohy. Nezabudnite, že tieto fotky zverejňujeme :)

Po vyriešení úloh odpovede vkladáte do formulára, ktorý nájdete na stránke Družiny roka. Formulár s odpoveďami musí byť vyplnený pred začiatkom ďalšieho kola, potom už nebude akceptovaný. Na stránke Družiny roka nájdete harmonogram jednotlivých kôl. Ak ste v danom kole splnili úlohu z Tudú listu, môžete to zaznačiť v aktuálnom odpoveďovom formulári. Ak ste už určitú úlohu zaznačili, nezaznačujte ju opäť v ďalšom formulári.

Po každom kole bude aktualizovaný rebríček súťažiacich družín. Body sú súčtom bodov z online kôl a splnených úloh Tudú listu.

Netreba sa vzdávať

Roky skúseností a štatistiky potvrdia, že veľa naoko neúspešných družín sa vzdá na začiatku. Počiatočný neúspech, či zaváhanie by malo byť práve naopak štartérom k ešte lepšiemu výkonu. Šance sú stále a všetko je až do konca otvorené. Rovnako aj vo finále, kde sú rozdiely veľakrát také tesné, že sa rozhoduje v posledných disciplínach.